Cieszyński portal sportowy - sporty-walki

Zebrali cenne doświadczenie
28.03.2019
Poznań

W dniu 24.03.19 r w Poznaniu odbył się Puchar Polski Młodzików w JUDO dla roczników 2004/2005/2006. W zawodach wzięło udział ponad 100 klubów i blisko 500 zawodników. W swoim debiucie na turnieju tej rangi Klub Sportowy Cieszyn reprezentowała grupka 4 zawodników. Z fantastycznej strony przy swoim debiucie pokazała się Wiktoria Michalska 44kg oraz Oliwier Kozłowski 42kg. Obydwoje uplasowali się tuż za podium czyli 5 miejscu.

Oliwier w swojej kategorii miał 24 zawodników z czego po trzech wygranych walkach znalazł się w półfinale swojej kategorii, gdzie ostatecznie uległ jak i również w walce o brązowy krążek. Wiktoria natomiast przystąpiła do rywalizacji w kategorii gdzie zgłosiło się 16 zawodniczek. Po pewnych dwóch zwycięstwach, Wika również znalazła się w półfinale gdzie identycznie jak kolega klubowy nie poradziła sobie z rywalką, walka o brązowy medal przebiegła na niekorzyść naszej zawodniczki w taki sam sposób.

Udział w turnieju odnotowały również Natalia Król 52kg u której do rywalizacji stanęło 31 zawodniczek oraz Karolina Kojs 44kg. Niestety tym razem dziewczyny musiały obejść się smakiem i zadowolić jedynie cennym doświadczeniem zdobytym na takim turnieju. Obie zakończyły rywalizację w pierwszej rundzie.

Turniej pokazał, że zawodnicy z Cieszyna mogą nawiązać rywalizację o medale Mistrzostw Polski już w tym roku!