Cieszyński portal sportowy - sporty-walki

Zawodnicy KS Cieszyn rywalizowali w turniejach.
11.12.2019

W sobotę (tj. 7.12.19r.) zawodnicy KS CIESZYN reprezentowali nasz klub na dwóch turniejach.

Jeden turniej odbył się u naszych południowych sąsiadów w Czeskiej  Karviné a mianowicie zostały rozegrane tam Mistrzostwa Morav w JUDO gdzie nasi "nieco" starsi zawodnicy wywalczyli fantastyczne dwa tytułu MISTRZOWSKIE oraz jeden tytuł WICEMISTRZA MORAVY w JUDO.
W złoto w kategorii +100kg  wywalczył MAREK GAJDEK oraz TADEUSZ RUSIN - 73kg  a Damian Nowak uległ w finale jedynie koledze z drużyny i w kategorii - 73kg sięgnął po srebro.
W Katowicach reprezentanci naszego klubu nie mogli wypaść gorzej o swoich starszych "kolegów" z klubu i sięgnęli łącznie po 11 medali z MISTRZOSTW ŚLĄSKA JU-JITSU‼️ 4x złoto 5x srebro oraz 2x brąz ‼️
Najlepiej w kategorii U12 - 30kg dwa złote medale i tytuły mistrza Śląska wywalczył Kevin Michalski w konkurencjach FIGHTING bez 1 fazy oraz NE WAZA (BJJ), tytuł WICEMISTRZA ŚLĄSKA zdobył w konkurencji FIGHTING ‼️
Z równie dobrej strony zważywszy na swój debiut w JU-JITSU zaprezentowała się Zosia Gajdek, która rywalizowała w U12 - 32kg jednak wywalczyła w konkurencji FIGHTING bez 1 fazy złoto  i tytuł Mistrzyni ŚLĄSKA oraz Srebro  wraz z tytułem WICEMISTRZYNI ŚLĄSKA w konkurencji FIGHTING, w NE WAZA(BJJ) zakończyła rywalizację na 4 miejscu.
Kornelia Piprek U12 36kg do medali z tegorocznych MISTRZOSTW POLSKI JU-JITSU dokłada dwa medale z Mistrzostw Śląska w tym złoto i Mistrzostwo we FIGHTINGU bez 1 fazy oraz WICEMISTRZOSTWO i srebro we FIGHTINGU. W NE WAZA (BJJ) została sklasyfikowana tuż za podium.
Alicja zgliczyńska nasza potrójna WICEMISTRZYNI Polski 9w U14 do 40kg sięgnęła po dwa brązowe medale w konkurencjach FIGHTING bez 1 fazy oraz NE WAZA (BJJ) we Fightingu skończyła na punktowane 4 lokacie.
Natalia Król U18 - 52kg sięgnęła po dwa srebrne medale  i tytułu Wicemistrzowskie w konkurencjach NE WAZA (BJJ) oraz FIGHTING.
Ogromne gratulacje dla zawodników za wspaniałe reprezentowanie naszego klubu na arenie ogólnopolskiej jak i międzynarodowej.

Tekst i fot: KS Cieszyn