Cieszyński portal sportowy - sporty-walki

Sukcesy Cieszyńskiego Kyokushin
18.04.2023
Brenno

W dniu 15 kwietnia 2023 roku w Brennie k./Leszna odbył się V Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin dzieci i młodzieży o Puchar Wójta Gminy Wijewo. W Turnieju wzięło udział około 230 zawodników reprezentujących kluby z całej Polski.

Cieszyński Klub Karate Kyokushin reprezentowało pięciu zawodników: Maksymilian Wojtas, Bibianna Olszar, Adam Sieradzki, Adam Szydłowski i Jan Sieradzki. Pięciu zawodników zdobyło sześć medali: trzy złote, jeden srebrny i dwa brązowe.

Złoty medal zdobyli:

Adam Szydłowski – w konkurencji kumite: półfinał wygrał przed czasem przez skuteczne niskie kopnięcie low-kick, natomiast finał również przez low-kick oraz okrężne kopnięcie na głowę mawashi-geri. Dodatkowo zdobył złoty medal w konkurencji kata. Dwa złote medale – wielkie gratulacje.

Maksymilian Wojtas – w konkurencji kumite: półfinał rozstrzygnął na swoją korzyść w kilkanaście sekund, natomiast finał wygrał przez waza-ri i dużą optyczną przewagę.

Srebrny medal zdobyła:
Bibianna Olszar – w konkurencji kumite: półfinał wygrany przez waza-ri.

Brązowy medal zdobyli:
Adam Sieradzki – w konkurencji kumite,

Jan Sieradzki – w konkurencji kumite.

Na uwagę zasługuje fakt, że na tych zawodach o brązowy medal, czyli trzecie miejsce, trzeba było stoczyć walkę.

Kierownikiem i opiekunem ekipy była Katarzyna Szydłowska. Gratulujemy zawodnikom osiągniętych rezultatów i dziękujemy rodzicom za wsparcie i pomoc.

Start zawodników Klubu był współfinansowany ze środków Miasta Cieszyna i Elektrometalu Cieszyn.