Cieszyński portal sportowy - sporty-walki

Pracowity weekend judoków
28.05.2018
Dębowiec/Mysłowice

Kolejne weekendowe (26.05-27.05) szaleństwo na swoim koncie mają zawodnicy Kluby Sportowego Cieszyn. Pierwszy start w lokalnym turnieju z okazji Światowego Dnia Dziecka jakie miało miejsce w Dębowcu, by następnego dnia wziąć udział w Międzynarodowym Turnieju Grand Prix, który odbył się w Mysłowicach.

Warto dodać, że w sobotnim turnieju drużyna KS Cieszyn pod wodzą Arkadiusza Lipy w klasyfikacji drużynowej uplasowała się na wysokiej 4 pozycji na blisko 13 drużyn!

Wyniki sobotnie:
1 miejsce i medale złote w swojej kategorii trafiły do: Karol Kozyra, Kevin Michalski, Nikodem Stoszek oraz Bartosza Żyła.

2 miejsce i medale srebrne w swojej kategorii zdobyli: Igor Lipowczan, Igor Dybowski, Maciej Cieślar, Julia Anthony, Kacper Płowucha, Dawid Granda.

Natomiast na najniższym stopniu podium i medal brązowy: Karolina Kojs, Alicja Zgliczyńska, Gabriel Fic, Mateusz Ponć, Bruno Król, Gracjan Worek, Michał Zgliczynski, Leon Kowacz, Kornelia Piprek.

Tuż, tuż za podium swoje zmagania zakończył Patryk Spyra oraz Mikołaj Kojs!

Niedziela dala nam również powody do dumy! Wiktoria Michalska do 40kg oraz Patryk Spyra 33kg zajęli 1miejsca. Drugie stopnie wywalczyli do 42kg Karol Kozyra, Bartosz Żyła oraz Artur Augun 66kg! Walkę o medal przegrała Natalia Król znajdując się tuż za podium w kategorii do 48kg, Oliwier Kozłowski 42kg oraz Kacper Płowucha 33kg zajęli 7 miejsca.

Nasze wyniki pozwalają patrzeć z optymizmem na przyszłość, pokazuje to również jak wielki potencjał drzemie w naszej Sekcji, oraz coraz większa grupa młodych adeptów chce poznawać ten piękny sport i reprezentować nasze miasto!