Cieszyński portal sportowy - sporty-walki

Lilianna Duraj brązową medalistką Mistrzostw Polski Judo
27.10.2023
Rybnik

W dniach 21-22.10.2023 r. w Rybniku odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików/czek Judo dla roczników 2009-2010. Do rywalizacji przystąpiła sama śmietanka młodych zawodników z całej Polski, która musiała wcześniej zakwalifikować się do tych mistrzostw poprzez eliminacje z Pucharu Polski czy też eliminacji regionalnych. Ostatecznie do startu zgłoszonych zostało 428 zawodników ze 128 klubów.

KS Cieszyn w skromnym dwuosobowym składzie:
Jakub Pijanowski - 50 kg, Lilianna Duraj +70kg. Niestety, ale nasza trzecia "nadzieja" NADIA YACOUBI z powodu kontuzji nie wystartowała w turnieju.

Po fantastycznyn występie, w tym 3 wygranych oraz 1 przegranej w półfinale, Lilianna Duraj wywalczyła 3 miejsce i brązowy medal Mistrzostw Polski!

Jakub Pijanowski po świetnym rozpoczęciu turnieju i wygraniu pierwszej walki w ćwierćfinale, przegrał z późniejszym wicemistrzem polski oraz w repasażu także musiał uznać wyższość przeciwnika. Rywalizację ostatecznie zakończył na 9 miejscu.

Ogromnie jesteśmy dumni i szczęśliwi, że zawodnicy naszego małego klubu reprezentującego powiatowe miasteczko po raz drugi w tym roku przywożą medal rangi Mistrzostw Polski w arcytrudnej dyscyplinie olimpijskiej jaką jest judo. Warto również zwrócić uwagę na fakt, że w tym roku wywalczyliśmy medale Mistrzostw Polski Judo w dwóch różnych grupach wiekowych, co mało któremu klubowi się udaje. Jesteśmy dumni, że zaznaczyliśmy obecność naszego Śląska Cieszyńskiego, jako jedyni z naszego powiatu przywożąc medal z tych mistrzostw!

Zawodnicy na co dzień trenują pod okiem trenera Arkadiusza Lipy oraz trenera Artura Walczuka - licencjonowanych trenerów Polskiego Związku Judo.