Cieszyński portal sportowy - sporty-walki

Kyokushin znów z medalami!
18.11.2021
Wilkowice

Zawodnicy Cieszyńskiego Klubu Karate Kyokushin odnotowali kolejny bardzo udany start podczas VI Międzynarodowego Grand Prix Beskidów, które odbyło się 13.11.2021 roku. Sześcioosobowy zespół cieszyńskich karateków zdobył pięć medali, w tym aż cztery złote i jeden srebrny.

Złoty medal po doskonałych walkach zdobył Adam Szydłowski wygrywając dwie walki przed czasem, a finał po dogrywce przez wazari. Drugi złoty medal wywalczyła Lena Santarius rozstrzygając swoje pojedynki przez wazari. Trzeci i czwarty złoty medal przypadł rodzeństwu Adamowi i Janowi Sieradzkim, którzy okazali się najlepsi w swoich kategoriach. Piąty medal, tym razem srebrny, zdobył Maksymilian Wojtas. Do strefy medalowej nie udało się przebić po wyrównanej walce Maji Urbanek. Zdobyte medale szczególnie cieszą z uwagi na to, że rywalizacja odbywała się w pełnej formule kyokushin.

W zawodach brało udział blisko 220 karateka reprezentujących 16 klubów. Sędzią z ramienia cieszyńskiego klubu był Dariusz Kubica. Kierownikiem ekipy był Bogdan Kubica, a opiekunem była Katarzyna Szydłowska.

Gratulujemy zawodnikom osiągniętych rezultatów i jak zawsze dziękujemy rodzicom za pomoc i wsparcie.

Start zawodników klubu był współfinansowany ze środków Miasta Cieszyna oraz Elektrometalu Cieszyn.