Cieszyński portal sportowy - sporty-walki

Karolina i Jan mistrzami Polski!
03.10.2024
Świnoujście

W dniu 28 września 2024 roku w Świnoujściu odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Młodzieżowców, Młodzików i Kadetów w Karate Kyokushin. W tej rangi imprezie wzięło udział 140 karateków reprezentujących 39 klubów z całej Polski. Z Cieszyńskiego Klubu Karate Kyokushin startowało pięciu zawodników: Lena Santarius, Adam Malina, Adam Szydłowski, Karolina Wachholz, Jan Malina. Cieszyński Klub zdobył dwa złote i dwa brązowe medale w konkurencji kumite.

Złoty medal i tym samym tytuł mistrza Polski wywalczyli:

Karolina Wachholz – w kategorii kumite młodziczek do 45kg, walka półfinałowa została wygrana przez waza-ri uzyskane po skutecznym trafieniu okrężnym kopnięciem na głowę, w finale Karolina wygrała przed czasem poprzez ippon po dwukrotnym trafieniu rywalki również okrężnym kopnięciem na głowę.

Jan Malina – w kategorii kadetów do 40kg, walkę półfinałową rozstrzygnął na swoją korzyść poprzez dwukrotnie przyznane waza-ri zdobyte za okrężne kopnięcia na głowę, w finale udało mu się zaskoczyć swojego rywala i trafić go w głowę techniką nożną, za którą przyznano mu waza-ri.

Brązowe medale w kumite zdobyli:

Lena Santarius – w kategorii młodziczek do 50kg,

Adam Szydłowski – w kategorii młodzików do 60kg.

Organizatorem Mistrzostw była Świnoujska Akademia Karate Kyokushin kierowana przez Sensei Pawła Sujkę. Sędzią głównym zawodów był Shihan Andrzej Drewniak a sędzią technicznym Shihan Edward Urbańczyk.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom ducha walki w tak wysokiej rangi zawodach. Jak zawsze dziękujemy rodzicom za wsparcie i pomoc.

Start zawodników Klubu był współfinansowany ze środków Miasta Cieszyna i Elektrometalu SA Cieszyn oraz Wojtyka Sprzęt Rehabilitacyjny.

Zapraszamy wszystkie chętne osoby na nasze treningi w Cieszynie i w Ustroniu.