Cieszyński portal sportowy - sporty-walki

IV Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin
12.04.2022
Brenno

W dniu 9 kwietnia 2022 r. w Brennie koło Leszna odbył się IV Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin z udziałem około 220 zawodników z 21 klubów z całej Polski. Cieszyński Klub Karate Kyokushin reprezentowało trzech zawodników, którzy zdobyli jeden złoty i jeden srebrny medal.

Złoty medal w kategorii juniorek młodszych zdobyła Maja Urbanek. Dramatyczny przebieg miała walka półfinałowa gdzie Maja na początku rundy przegrywała przez waza-ri. Hart ducha sprawił, że po krótkim czasie wyrównała, a po kilkunastu sekundach trafiła okrężnym kopnięciem rywalkę w głowę i zakończyła zwycięsko walkę przed czasem. Finał rozstrzygnęła na swoją korzyść przez waza-ri.

Srebrny medal wywalczył w kategorii kadetów Adam Szydłowski. Dwie walki wygrał przez waza-ri, niestety w finale mimo przewagi optycznej przepuścił kopnięcie na głowę co pozbawiło go szansy na złoty medal. Dodatkowo Adam startował w kata gdzie w finale sklasyfikowany został na 4 miejscu.

Trzeciej zawodniczce Wiktorii Urbanek w kategorii juniorek, mimo wyrównanej walki, nie udało się przebić do strefy medalowej.

Kierownikiem ekipy był Mirosław Urbanek a opiekunem Katarzyna Szydłowska.

Gratulujemy zawodnikom osiągniętych rezultatów.

Start zawodników klubu był współfinansowany ze środków Miasta Cieszyna oraz Elektrometalu Cieszyn.