Cieszyński portal sportowy - sporty-walki

Dobry początek roku dla zawodników CKKK
01.02.2024
Będzin

Znakomicie rozpoczęli rok zawodnicy Cieszyńskiego Klubu Karate Kyokushin zdobywając osiem medali na VI Turnieju Karate Kyokushin, który odbył się 27 stycznia 2024 roku w Będzinie. W Turnieju wzięło udział około 250 zawodników reprezentujących 24 kluby z całej Polski. Cieszyński Klub Karate Kyokushin reprezentowali: Bibianna Olszar, Maksymilian Wojtas, Lena Santarius, Adam Szydłowski, Jan Malina, Karolina Wachholz, Julian Wilde i Maja Sławecka. Cieszyński Klub zdobył trzy złote, dwa srebrne i trzy brązowe medale.

Złoty medal w kumite zdobyli:

Lena Santarius – w kategorii młodziczek do 45kg.Wszystkie walki wygrała przez nokaut.

Maksymilian Wojtas – w kategorii juniorów młodszych do 60kg. Półfinał wygrał przez wskazanie sędziów przy bardzo dużej przewadze, finał wygrał przez nokaut.

Adam Szydłowski – w kategorii młodzików do 50kg. Półfinał i finał wygrany przez wskazanie sędziów.

Srebrny medal w kumite zdobyła:

Maja Sławecka – w kategorii kadetek do 30 kg. Dla Mai był to debiut.

Brązowe medale w kumite zdobyli:

Bibianna Olszar – w kategorii juniorek +60kg.

Jan Malina – w kategorii kadetów do 35 kg.

Julian Wilde – w kategorii kadetów młodszych do 25 kg.

Dodatkowo w konkurencji kata srebrny medal zdobył Adam Szydłowski.

Organizatorem Turnieju był Zagłębiowski Klub Karate Kyokushin kierowany przez Sensei Artura Srokę. Z ramienia Cieszyńskiego Klubu sędziami byli Dariusz Kubica i Andrzej Pasterny. Kierownikiem ekipy był Bogdan Kubica a opiekunem Katarzyna Szydłowska. Gratulujemy wszystkim zawodnikom dobrej postawy w walkach a medalistom osiągniętych rezultatów. Jak zawsze dziękujemy rodzicom za wsparcie i pomoc.

Start zawodników Klubu był współfinansowany ze środków Miasta Cieszyna, Elektrometalu Cieszyn oraz Wojtyka Sprzęt Rehabilitacyjny.

Zapraszamy wszystkie chętne osoby na nasze treningi w Cieszynie.