Cieszyński portal sportowy - sporty-walki

aktualności

Cieszyński Kyokushin z 6 medalami
28.11.2019
Miejsce wydarzenia:
Jastrzębie Zdrój
Główne zdjęcie aktualności

Kolejny bardzo dobry występ zanotowali zawodnicy Cieszyńskiego Klubu Karate Kyokushin na XI Międzynarodowym Turnieju Carbon Cup, który odbył się 23 listopada 2019 w Jastrzębiu Zdroju zdobywając 1 złoty, 1 srebrny i 4 brązowe medale. W Turnieju wzięło udział około 360 zawodników z 36 klubów z Polski i Czech.

Złoty medal zdobył Cezary Loska w kumite kadetów do 30 kg. Walkę ćwierćfinałową wygrał przed czasem przez ippon, półfinałową przez wazari i finał znowu przed czasem przez ippon. Dodatkowo otarł się o medal w kata zajmując 4 miejsce na 39 startujących. Srebrny medal wywalczył Igor Wojacki w kategorii juniorów do 75 kg. W ćwierćfinale znokautował swojego rywala uderzeniami rąk. W półfinale również wygrał przez nokaut, ale tym razem okrężnym kopnięciem. Natomiast w finale trafił na zawodnika o parametrach w górnych granicach tej wagi (Igor waży 67 kg) i po zaciętej wadze przegrał w trafieniach 2:1.

Brązowy medal zdobyła Aniela Robosz, która pokonała 2 rywalki dochodząc do półfinału. Podobnie do półfinału i brązowego medalu doszedł Norbert Wałach wygrywając 2 walki, natomiast w półfinale po wyrównanym pojedynku z dogrywką, sędziowie niejedno głośnie wskazali na przeciwnika Norberta. Brązowy medal wywalczył również Hubert Kizimiszyn. - Hubert wygrywając 2 walki sprawił dużą niespodziankę, bo trenuje stosunkowo krótko i jego start miał być tylko „zapoznaniem się z atmosferą” tak dużego turnieju – mówi prezes i trener Bogdan Kubica.

Kolejny brązowy medal zdobył Paweł Wojacki. Paweł wygrał jedną walkę i przegrał przez wskazanie sędziów w półfinale. Tym razem do strefy medalowej nie udało się przebić Ewelinie Jordan, Poli Robosz oraz Urszuli Wałach.

- Chciałbym zawodnikom pogratulować zaciętych walk, a rodzicom podziękować za pomoc i wsparcie. Wszystkich chętnych zapraszamy od nowego roku do spróbowania sił w karate kyokushin w naszych sekcjach w Cieszynie i Ustroniu – Bogdan Kubica.

Tekst i fot. CKKK Bogdan Kubica

 

Udostępnij:
menu