Cieszyński portal sportowy - sporty-walki

7 medali dla CKKK
01.12.2022
Wilkowice

VII Międzynarodowe Grand Prix Beskidów Karate Kyokushin w dniu 26 listopada 2022 r. w Wilkowicach okazało się szczęśliwe dla zawodników Cieszyńskiego Klubu Karate Kyokushin, którzy wywalczyli siedem medali. Dorobek cieszyńskich karateków to w kumite trzy złote medale, dwa srebrne i jeden brązowy, a w kata jeden brązowy. W imprezie wzięło udział około 250 zawodników reprezentujących 20 klubów z Polski, Czech i Ukrainy. Zawody odbywały się w pełnej formule kyokushin tzn. z dopuszczeniem wszystkich technik.

Cieszyński Klub Karate Kyokushin reprezentowało sześciu zawodników: Maja Urbanek, Maksymilian Wojtas, Adam Sieradzki, Adam Szydłowski, Lena Santarius, Jan Sieradzki.

Złoty medal zdobyli:

Maksymilian Wojtas – w drodze do finału wygrał zdecydowanie wszystkie swoje walki,

Adam Szydłowski – półfinał rozstrzygnął na swoją korzyść efektownym kopnięciem kaiten-geri, natomiast na zwycięstwo w finale potrzebował zaledwie 40 sekund.

Lena Santarius – pewnie wygrała wszystkie swoje walki natomiast finał rozstrzygnęła na swoją korzyść w 15 sekund.

Srebrne medale zdobyli:

Jan Sieradzki - stoczył największą ilość walk z naszych zawodników bo z finałem aż pięć, Adam Sieradzki – bardzo dobre walki eliminacyjne, natomiast w finale musiał uznać wyższość swego rywala.

Brązowe medale wywalczyli:

Maja Urbanek w kumite,

Adam Szydłowki w kata.

Na uwagę zasługuje fakt, że zawodnicy Cieszyńskiego Klubu w drodze do złotego medalu pokonali w kumite aktualnych medalistów Mistrzostw Europy.

Z ramienia Cieszyńskiego Klubu sędziami byli Dariusz Kubica i Andrzej Pasterny. Kierownikiem ekipy był Bogdan Kubica.

Gratulujemy zawodnikom osiągniętych rezultatów i dziękujemy rodzicom za wsparcie i pomoc.

Start zawodników klubu był współfinansowany ze środków Miasta Cieszyna i Elektrometalu Cieszyn.

Zapisy dla nowych osób do Cieszyńskiego Klubu Karate od stycznia 2023 roku – zapraszamy.