Cieszyński portal sportowy - sporty-walki

2 medale na Międzynarodowym Turnieju Kyokushin
08.10.2018
Sieradz

W sobotę 6 października 2018 r. w Sieradzu odbył się XXI Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin o Puchar Prezydenta Sieradza. W turnieju wystartowało 280 zawodników reprezentujących 32 kluby z Polski, Rosji, Czech i Niemiec. Sędzią głównym był Shihan Andrzej Drewniak.

Dwuosobowa reprezentacja Cieszyńskiej Szkoły Karate zdobyła 2 medale:

Złoty medal wywalczyła Zuzanna Pasterny w kategorii juniorek +60 kg. Z uwagi na małą ilość zawodniczek w kategorii do 60 kg Zuzia musiała walczyć w kategorii +60 kg. Półfinałową walkę wygrała po dogrywce przez wazari, natomiast w walce o złoty medal zmierzyła się z zawodniczką o nieporównywalnych parametrach wagowych i wzrostowych (patrz zdjęcie). Jednak schodzenie z linii połączone z kontratakiem sprawiły, że już w regulaminowym czasie Zuzia kopnęła swoją rywalkę w głowę na tyle mocno, że sędziowie przyznali jej pół punktu i w konsekwencji zwycięstwo.

Srebrny medal wywalczył Igor Wojacki w kategorii juniorów do 70 kg. Szczególnie piękną walkę stoczył w półfinale nokautując swojego rywala niskimi kopnięciami (low-kick). W finale natomiast musiał uznać wyższość aktualnego reprezentanta kraju na ME.

Gratulujemy naszym zawodnikom i życzymy dalszych sukcesów.

Zuzia Pasterny za parę dni wyjeżdża na zgrupowanie Kadry Polski do COS Zakopane szlifować dalej swoją formę - informuje Bogdan Kubica – prezes i trener cieszyńskiego klubu.

tekst i foto: Cieszyńska Szkoła Karate Kyokushin