Cieszyński portal sportowy - sporty-walki

kluby sportowe

Klub Sportowy Cieszyn - Sekcja Judo

O KLUBIE:

Judo wróciło do Cieszyna w 1969 roku, kiedy to z inicjatywy młodych pracowników wydziału nawijalni Celmy założono sekcję. Pomimo trudności lokalowych i sprzętowych już dwa lata później sekcja liczyła 30 zawodników. Trenerem judoków został były zawodnik GKS Wodzisław, zdobywca zielonego pasa - III kyu, Kazimierz Konior. Ukoronowaniem aktywnej działalności sekcji było powierzenie Cieszynowi organizacji 13. Indywidualnych Mistrzostw Śląska Seniorów w 1972 roku. W zawodach startowała rekordowa ilość judoków. Do najlepszych w tym okresie należał m.in. Jerzy Pilch, obecny trener judo Klubie Sportowym Cieszyn. 

Po mistrzostwach Śląska nastąpił regres. Trenowano nieregularnie, brakowało sprzętu i środków. Zawodnicy coraz częściej odchodzili z sekcji. W maju 1974 roku z pracy zrezygnowali trenerzy Kazimierz Konior oraz kierownik Jerzy Bednarczyk. W tym czasie patronat nad sekcją przejęło celmowskie ognisko TKKF. Kierownikiem został Roman Łaszek, a szkoleniem zajął się były zawodnik, Jerzy Pilch, związany sekcją od 25 lat. Wychował 13 medalistów mistrzostw Polski, którzy wywalczyli w sumie 29 medali (13 złotych, 5 srebrnych, 11 brązowych). Największy sukces odnosi Mateusz Michałek, członek kadry narodowej i reprezentant Polski na mistrzostwa świata w judo w Birmingham w 1999 roku. Cieszyńscy judocy od lat zajmują czołowe miejsca na zawodach rangi krajowej i międzynarodowej. Ich trenerami są Jerzy Pilch, Przemysław Kolondra wielokrotni medaliści mistrzostw Polski. Na ostatnich mistrzostwach Śląska Judo w styczniu 2017 roku zawodnicy z Cieszyna zajęli czołowe miejsca.

Celem Klubu jest działalność w zakresie kultury fizycznej, sportu i rekreacji, a w szczególności upowszechnianie i rozwój takich dyscyplin jak koszykówka, judo, hokej na trawie, łyżwiarstwo figurowe, skat, sport niepełnosprawnych, upowszechnianie idei aktywnego wypoczynku wśród mieszkańców Śląska Cieszyńskiego, tworzenie warunków do uprawiania sportu i aktywnego spędzania wolnego czasu szczególnie wśród dzieci i młodzieży, a także systematyczne wychowanie i szkolenie zawodników na jak najwyższym poziomie sportowym. 

 

STATUT (pdf)

 

ZARZĄD KLUBU:

Witalij Szewczenko - Prezes

Konrad Legierski - Wiceprezes

Mariusz Gawlas - Sekretarz

Jacenty Jabłoński - Członek Zarządu

Arkadiusz Smoczyński - Członek Zarządu

 

KADRA TRENERSKA:

Jerzy Pilch - Instruktor 4 DAN

 

OSIĄGNIĘCIA:

ROK 2016

A. Lipa:

  • 2 miejsce na Mistrzostwach Śląska w kat. junior,
  • 9 miejsce w Mistrzostwach Polski w kat. junior

B. Kaczmarczyk:

  • 2 miejsce na Mistrzostwach Śląska w kat. młodzik,
  • 5 miejsce w Mistrzostwach Polski w kat. młodzik,
  • 9/11 miejsce w Mistrzostwach Polski w kat. młodzik

A. Piotrowski:

  • 7 miejsce w Mistrzostwach Śląska w kat. junior młodszy

J. Klabecki:

  • 5 miejsce w Mistrzostwach Śląska w kat. młodzik,
  • 9/11 miejsce Mistrzostw Polski w kat. młodzik

  

INFORMACJE O TRENINGACH:

Harmonogram treningów

 

menu