Cieszyński portal sportowy - sporty-walki

aktualności

Wicemistrzyni Europy jest z Cieszyna
18.12.2017
Miejsce wydarzenia:
Świnoujście
Główne zdjęcie aktualności

Ogromnym sukcesem dla Cieszyńskiej Szkoły Karate Kyokushin zakończyły się 31 Mistrzostwa Europy, które odbyły się 13-14 października 2017 roku w Świnoujściu z udziałem 412 zawodników z 24 krajów, również z poza Europy, na czele z bardzo silną reprezentacją Japonii i USA.

Tytuł wicemistrzyni Europy zdobyła w kategorii juniorek do 60 kg Zuzanna PASTERNY. Reprezentantka Polski przeszła zwycięsko 3 rundy (jedno zwycięstwo z Hiszpanką przed czasem) i w finale spotkała się z Japonką. W regulaminowym czasie był remis. Po dogrywce, w której żadna z zawodniczek nie uzyskała mocnego trafienia sędziowie decyzją wskazali na rywalkę Zuzi czyli Japonkę. Mimo oficjalnego tytułu wicemistrzyni Europy, Zuzia jest jednak najlepszą zawodniczką naszego kontynentu.

Na podkreślenie zasługuje również fakt, że walki odbywały się w full kontakcie, w której to formule Zuzia startowała po raz pierwszy oraz to, że Zuzia w kadrze Polski nie znalazła się przypadkowo, ale przez ostatnie 1,5 roku wygrała niemal każdy turniej, w którym startowała – mówi Bogdan Kubica prezes i trener Cieszyńskiej Szkoły Karate Kyokushin.

Mieliśmy jeszcze jednego reprezentanta Polski z naszego klubu w kategorii juniorów młodszych do 65 kg, a mianowicie Igora WOJACKIEGO, który w pierwszej rundzie miał rywala z Libii. W regulaminowym czasie był remis, chociaż Igor trafił „na czysto” swojego przeciwnika kopnięciem okrężnym w głowę. Jednak według standardów kyokushin było to za słabo i sędziowie nie zaliczyli trafienia. W dogrywce nasz zawodnik musiał jednak uznać wyższość swojego rywala i nie przeszedł do następnej rundy. Według obserwatorów Igor stoczył najlepszą walkę w swojej karierze.

Obu zawodnikom klubu gratulujemy udziału w Mistrzostwach Europy jako reprezentantom Polski promujących Cieszyn, dobrych walk i oczywiście Zuzi tytułu wicemistrzyni Europy!!

Mistrzostwa, jak na imprezę tej rangi, odbywały się pod Patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki, Marszałka Woj. Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza, Ambasady Japonii oraz Prezydenta Świnoujścia Janusza Żmurkiewicza. Sędzią głównym był Shihan Antonio Pinero z Hiszpanii.

Otwarcie Mistrzostw nastąpiło po mini koncercie Orkiestry Marynarki Wojennej RP. Należy podkreślić wyjątkowo dobre przygotowanie imprezy poprzez: jednoczący wszystkich poranny trening na plaży w asyście Klubu jeździeckiego i dźwiękach bębna Taiko, pełny wystrój w odległej o 9 km Hali w Ahlbek (Niemcy) połączony z profesjonalnym sterowaniem światłem i dźwiękiem zgodnie z czasowym harmonogramem, obsługa komputerowa przebiegu imprezy i szybki wydruk wyników poszczególnych kategorii, artystyczne puchary i medale dla zawodników, zakwaterowanie i pełne wyżywienie w 5-cio gwiazdkowym nowym hotelu Radisson Blu, przeprowadzenie Walnego Zebrania KWF w czasie wieczornego rejsu wynajętym statkiem Schatobrian, 3 stacje telewizyjne i 2 radiowe realizujące sprawozdania, Sayonara z dyskoteką wraz z pokazem ogni sztucznych, sprawozdanie z ME w Teleexpresie oraz 30 minutowy program w TVP1.

To wszystko sprawiło, że koszty udziału naszych zawodników w tych Mistrzostwach były bardzo wysokie. W tym miejscu chciałbym podziękować w imieniu swoim i zawodników Zarządowi Elektometalu S.A w Cieszynie, Firmie Tommy Cafe ze Skoczowa i wszystkim indywidualnym osobom, bez wsparcia których byłoby ciężko zrealizować ten projekt – dodaje Bogdan Kubica.

Cieszyńska Szkoła Karate Kyokushin 

Dodał: ŁW

Udostępnij:
menu