Cieszyński portal sportowy - sporty-walki

Mateusz Herrman z medalami Mistrzostw Świata i Europy
25.11.2019
Kreta, Abu Dhabi

Mateusz Herrman zawodnik UKS Nakano Pogwizdów podopieczny trenera Jana Błaszczyka na co dzień mieszkający w Cieszynie, w krótkim odstępie czasu zdobył trzy medale na najważniejszych imprezach międzynarodowych ju-jitsu. Wywalczył on srebrny medal na Mistrzostwach Europy Młodzieżowców Ju-Jitsu w katgorii 77kg., które odbywały się w dniach 25-27 października na Krecie.

Po tym sukcesie nie spoczął on na laurach i na trwających listopadowych Mistrzostwach Świata w Abu Dhabi po trzech zwycięskich walkach sięgnął po brązowy medal Mistrzostw Świata w kategorii 77kg. Na tym samym turnieju odbywał się również turniej drużynowy gdzie reprezentacja Polski zdobyła V-ce Mistrzostwo Świata tym samym Mateusz Herrman dołożył do swojej kolekcji srebrny medal w drużynie.